Nasıl çalışırız?

Doğumdan ileri yaşlara kadar danışanlarımızın yaşam yolculuğunda ihtiyaç ve ideallerini en kısa sürede nokta atışıyla tespit eder ve anında müdahaleye başlarız.

 
Nasıl Çalışırız

Danışanı tanı

İsteklerini anla, ihtiyaçlarını tespit et,
hayallerini hisset.

Nasıl Çalışırız

Çevresini tanı

Total yaşamının sağlığını nasıl
etkilediğini öğren.

Nasıl Çalışırız

Bilimi esas al

Hastalıkları ve genetik faktörleri
değerlendir.

Nasıl Çalışırız

Yolu belirle

Yaşamına uygun kolay uygulanabilir
beslenme programları oluştur.

Terzi işi beslenme programları


Oluşturduğumuz her bir sağlıklı yaşam ve beslenme programı kişiye özeldir. Diyetlif’te ezbere “diyet listesi” yazılmaz ve yazılması teklif dahi edilemez. Konumuz insan sağlığı olduğu için “hataya sıfır tolerans” politikasıyla çalışırız. İlk seansta Diyetlif diyetisyeni danışanın günlük yaşamından sağlık geçmişine kadar verilerin toplandığı ve beslenme programını evde, işte, okulda kısacası her yerde kolayca uygulayabileceği şekilde oluşturulabilmesi için birkaç soruluk anketle birlikte sohbet ederek danışanı tanır.


Profesyonel analiz cihazlarıyla vücut kompozisyonları merkezimizde ölçümlenir. İlk seansın sonunda ise beslenme programının uygulanması sırasında hayati önem taşıyan mevcut ve olası rahatsızlıklara dair tetkik ve tahlillerin yapılabilmesi için yine danışana özel hazırlanmış bir pusulayla birlikte ilgili mütehassısa yönlendirme işlemini gerçekleştirir. İlk seans itibarıyla Diyetlif kalitesi ve güvencesiyle profesyonel destek hizmetleri başlamış olur.

 

Neden tetkik ve tahlillerin yapılması kırmızı çizgimiz?


Beslenme/diyet programları uzman diyetisyenler tarafından yaş, kilo, vücut kompozisyonu, fiziksel etkinlik, hastalıklar, hormon dengeleri, vitamin değerleri, genetik özellikler ve daha birçok kişiye özel kıstas temel anılarak hazırlanır.


Tetkik ve tahlilleri temel almadan hazırlanan beslenme programlarının, çeşitli mecralarda yayınlanan matbu listelerden veya bazı kişilerce yayınlanan ve “mucize diyet”, “1 haftada 5 kilo garanti”, “et yiyerek zayıflayın” gibi parlatılarak hiçbir sağlık sorumluluğu üstlenmeyen diyetlerden farkı kalmaz.

 

Önemli bilgi!

Diyetlif’le paylaştıklarınız Diyetlif’te kalır.
Sizin bilgilerinizi içeren herhangi bir belge -izniniz haricinde- kesinlikle 3. şahıslarla/kurumlarla paylaşılmaz.
Danışan-uzman gizliliğine en üst düzeyde önem gösterir ve saygı duyarız.